bujać w obłokach

Witaj na moim blogu!

Dzień dobry „Bujać w obłokach”!

bujać w obłokach

Od dawna zastanawiałem się nad stworzeniem swojego własnego bloga. Ciężko było mi się zdecydować, o czym mógłbym pisać, w jakiej niszy się odnaleźć. Może coś o programowaniu webowym? Nie, tego jest już chyba za dużo w internecie. Może coś bardziej naukowego, np. modny ostatnimi czasy machine learning? Temat fajny, ale przeze mnie jeszcze słabo praktykowany. Opisywanie suchej teorii mogłoby okazać się zbyt nudne i mało interesujące. Jakis czas temu w moim projekcie pojawił się nowy temat, chmura publiczna.

Jak się już pewnie domyślacie, padło właśnie na niego, a dokładniej na Microsoft Azure. Nie chciałbym się tutaj ograniczać tylko i wyłącznie do tego jednego usługodawcy, aczkolwiek zdecydowałem, że na razie nie będę brał na swoje barki więcej tematów. Byłoby tego dla mnie za dużo. Wolę skupić się porządnie na jednym temacie. Jeśli kiedyś okaże się, że coś z tego będzie to na pewno rozbuduję blog przynajmniej o tematy związane z Amazon’em oraz Google’m. Niestety pisanie bloga po pracy będzie nie lada wyzwaniem. Miejmy nadzieję, że wszystko powoli będzie szło do przodu. Do bloga będę starał się podchodzić raczej hobbistycznie, a jego największym zadaniem będzie przeżycie 🙂 – mam nadzieję, że nie padnie zbyt szybko. Bardzo ważny jest dla mnie Wasz feedback od użytkowników, ten pozytywny, jak i na ten negatywny.


Większość zaprezentowanych przykładów będzie stworzona w językach C# oraz jak wystarczy czasu (i sił) to w JavaScript. C# jest językiem koniecznym jeśli chodzi o technologie Microsoft’u oraz certyfikację, natomiast JavaScript w dużej mierze wykorzystuję zawodowo i uważam, że w internecie nie ma za dużo, jeśli chodzi o połączenie go z chmurą Microsoft’u. Pewnie przewinie się jeszcze trochę PowerShell’a oraz Azure CLI – zwłaszcza pod kontem egzaminu 70-533 do którego się przygotowuję 🙂

Reasumując  mam nadzieję, że blog okaże się dla was przydatny i będę miał się z kim dzielić dopiero co zdobytą wiedzą, a nawet sam się czegoś od Was nauczę.